KONST / Litografier / Färglitografi 15832004
*
nr 1583 2004
Michel Macréau
(1935-1995), Frankrike
"La couple et la maison". Signerad, numrerad 16/100. Färglitografi. Bladets mått: 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x74,5 cm
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 20:11:06
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad macreau michel macréau
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Michel Macréau
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
nr 1583 2004
Michel Macréau
(1935-1995), Frankrike
"La couple et la maison". Signerad, numrerad 16/100. Färglitografi. Bladets mått: 48x62 cm, yttermått inklusive ram: 60x74,5 cm
Michel Macréau, fransk konstnär född 1935, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk konstnär franska franska konstnärer franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad macreau michel macréau
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49